obrazek nagłówka

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
26 września 2021 r.

W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią prosimy, aby dostosować się do wymogów sanitarnych, o zakładanie maseczek, dezynfekcję rąk i zachowanie bezpiecznej odległości. Pomóżmy sobie nawzajem przestrzegając wytycznych, o które apelują władze państwowe.

1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Jutro Światowy Dzień Turystyki.

2. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W środę przed mszą o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. Dziś gościmy Księży Oblatów, którzy głoszą Słowo Boże i rozprowadzają misyjne kalendarze ścienne na nowy rok 2022 zbierając ofiary na misje.

4. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą świętą. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w czwartek po mszy o godz. 17:00 i spowiedź.

5. W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.

6. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 11:00 poświęcenie różańców dzieci w przygotowaniu do pierwszej komunii świętej. Wspólny Różaniec Róż Różańcowych i kolekta na spłatę inwestycji podjęte przez naszą parafię.

7. Polecam dobrą lekturę czasopism katolickich, jest nowy numer „Pielgrzyma”, „Gość Niedzielny” oraz czasopisma misyjne.

8. Bardzo dziękuję za okazaną mi w tym tygodniu pomoc oraz życzliwość. Wszystkim moim parafianom życzę błogosławionego dnia niedzieli, gościom miłego pobytu na terenie naszej parafii oraz wszystkiego dobrego w nadchodzącym nowym tygodniu. Szczęść Boże.