obrazek nagłówka

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
17 października 2021 r.

W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią prosimy, aby dostosować się do wymogów sanitarnych, o zakładanie maseczek, dezynfekcję rąk i zachowanie bezpiecznej odległości. Pomóżmy sobie nawzajem przestrzegając wytycznych, o które apelują władze państwowe.

1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować.

2. Przed ołtarzem św. Józefa można nabyć kalendarze diecezjalne i misyjne oraz zabrać ze sobą kartki na wypominki. Wypominki roczne zgłaszamy w biurze.

3. Dziś w parafiach dekanatu sierakowickiego prowadzona jest zbiórka na budowę Hospicjum w Kartuzach w ramach corocznej akcji DWA ŚWIATY.

4. Październik to miesiąc różańca. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.00.

5. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia. W środę o godz. 9:00 DZIEŃ PAPIESKI – ŚWIĘTO patronalne Szkoły Podst. im. Jana Pawła II w Gowidlinie. W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II.

6. Przyszła niedziela jest Misyjna zbiórka do puszek przed kościołem na rzecz misji.

7. Dziś po mszy o godz. 11:00 nasz pan organista Kamil Kleina zaprezentuje nasze organy po ich dostrojeniu. Serdecznie zapraszam.

8. Polecam dobrą lekturę czasopism katolickich, jest nowy numer „Pielgrzyma”, „Gość Niedzielny” oraz czasopisma misyjne.

9. Bardzo dziękuję za okazaną mi w tym tygodniu pomoc i życzliwość. Wszystkim życzę błogosławionego dnia niedzieli oraz wszystkiego dobrego w nadchodzącym nowym tygodniu. Szczęść Boże.