obrazek nagłówka

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
26 czerwca 2022 r.

1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy.

2. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. W środę przede mszą wieczorną, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Niech Jej orędownictwo wyprasza nam Bożą pomoc w trudnych doświadczeniach.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
- w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18:00; spowiedź święta w czwartek przed każdą mszą św.;
- w sobotę nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 8:00.

5. Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie będziemy celebrowali przede Mszą Św. o godz. 18:00 – serdecznie zapraszamy!

6. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Kolekta przeznaczona na inwestycje naszej Parafii. Wspólny Różaniec Róż Różańcowych po mszy o godz. 11:00. Będzie też msza popołudniowa o godz. 15:00.

7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do domu Ojca, Śp. Jan Bulczak, l.71, Łyśniewo Sierak., i Śp. Jadwiga Labuda, l.80, zam. Gowidlino z ul. Jeziorna. Niech dobry Bóg przyjmie ich do niebieskiej ojczyzny.

8. Polecam dobrą lekturę czasopism katolickich, jest nowy numer „Pielgrzyma”, „Gość Niedzielny” oraz czasopisma misyjne.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Bardzo serdecznie dziękuję za okazaną w tym tygodniu pomoc oraz życzliwość. Wszystkim życzę błogosławionego dnia niedzieli oraz wszystkiego dobrego w nadchodzącym nowym tygodniu. Szczęść Boże.