obrazek nagłówka

II NIEDZIELA ADWENTU
5 grudnia 2021 r.

W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią prosimy, aby dostosować się do wymogów sanitarnych, o zakładanie maseczek, dezynfekcję rąk i zachowanie bezpiecznej odległości. Pomóżmy sobie nawzajem przestrzegając wytycznych, o które apelują władze państwowe.

1. Dzisiejszą II niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem zbiórka na ten cel. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest w całości przeznaczona na cele inwestycyjne-remontowe naszej parafii. Po mszy o godz.11:00 wspólny różaniec naszych Róż Różańcowych.

2. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie św. Mikołaja. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

3. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość odpustową Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7:15 (roratnia) 15:30, 17:00 i 18:30. Serdecznie Zapraszam.

4. Msze Święte Roratnie o godz. 7.15. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych w udziale w Roratach – pamiętajmy o lampionach.

5. Od przyszłej niedzieli przy ołtarzu św. Józefa będą rozprowadzane świece Caritas i poświęcone opłatki.

6. Polecam dobrą lekturę czasopism katolickich, jest nowy numer „Pielgrzyma”, „Gość Niedzielny” oraz czasopisma misyjne.

7. Bardzo dziękuję za okazaną mi w tym tygodniu pomoc i życzliwość. Wszystkim życzę błogosławionego dnia niedzieli oraz wszystkiego dobrego w nadchodzącym nowym tygodniu. Szczęść Boże.