obrazek nagłówka

IV NIEDZIELA ZWYKŁA
29 stycznia 2023r.

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych.

2. W środę przede mszą o godz. 17:00 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na Msze Święto przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów. Zapraszam na Msze św. o godz.17:00 i o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę po mszy porannej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, po mszy świętej porannej odwiedzę Chorych z posługą sakramentalną.

Polecam dobrą lekturę czasopism katolickich, jest nowy numer „Pielgrzyma”, „Gość Niedzielny” oraz czasopisma misyjne.

5. Z naszej rodziny parafialnej odeszli Śp. Zofia Gańska, l.91. zam. Widna Góra. Dobry Jezu a nasz Panie.

6. Wszystkim uczestnikom Wizyt Kolędowych pragnę serdecznie podziękować za piękno świadectwa waszej wiary i miłości Boga oraz Kościoła. Wyrażam również szczere podziękowania za składane przy tej okazji ofiary, które przekazaliście na potrzeby naszej parafii, a szczególnie na planowane w najbliższym roku prace inwestycyjne naszej wspólnoty. Wszystkim nawet za najmniejszy wyraz pamięci składam Serdeczne Bóg zapłać.

7. Bardzo dziękuję za okazaną mi w tym tygodniu pomoc i życzliwość. Wszystkim życzę błogosławionego dnia niedzieli oraz wszystkiego dobrego w nadchodzącym nowym tygodniu. Szczęść Boże.