obrazek nagłówka

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
4 kwietnia 2021 r.

W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią prosimy, aby dostosować się do wymogów sanitarnych, o zakładanie maseczek, dezynfekcję rąk i zachowanie bezpiecznej odległości. W kościele od soboty może brać udział 35 osób. Pierwszeństwo mają ci, w których intencji odprawiana jest Msza Święta. Pomóżmy sobie nawzajem przestrzegając wytycznych, o które apelują władze państwowe.

1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć, zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością, dzielimy się tym darem z naszymi braćmi i siostrami. Tej miłości potrzeba szczególnie w tych trudnych czasach epidemii.

2. W Wielkanocny Poniedziałek - drugi dzień świąteczny, porządek Mszy św. jak w niedzielę o godz. 8.00, 9.30, 11.00. Zachęcam również naszych parafian do uczestnictwa w liturgii za pośrednictwem środków społecznego przekazu, a zwłaszcza transmisji internetowej z naszego kościoła.

3. Tydzień wielkanocny, czyli Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego to czas szczególny, poświęcony tajemnicy Bożego Miłosierdzia. W parafii przeżywamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.. Przyszła niedziela będzie Niedzielą Miłosierdzia i rozpocznie 77. Tydzień Miłosierdzia. W czasie oktawy Msze Św. o godz., 17.00, 17:30 i 18.00 abyśmy wszyscy przyjęli komunię św. wielkanocną.

4. Polecam dobrą lekturę czasopism katolickich, jest nowy numer „Pielgrzyma”, „Gość Niedzielny” oraz czasopisma misyjne.

5. Bardzo dziękuję za okazaną mi w tym tygodniu pomoc oraz życzliwość. Za piękne przystrojenie kwiatami Grobu Pańskiego. Serdeczne Bóg zapłać tym parafianom, którzy pamiętają też o utrzymaniu naszej parafii składając ofiary indywidualnie, czy też na konto parafii. Wszystkim życzę błogosławionego dnia niedzieli oraz wszystkiego dobrego w nadchodzącym nowym tygodniu. Szczęść Boże.