obrazek nagłówka

I NIEDZIELA ADWENTU
29 listopada 2020 r.

W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią prosimy, aby dostosować się do wymogów sanitarnych, o zakładanie maseczek, dezynfekcję rąk i zachowanie bezpiecznej odległości. W kościele od soboty może brać udział 49 osób. Pomóżmy sobie nawzajem przestrzegając wytycznych, o które apelują władze państwowe.

1. Dziś rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

2. Od poniedziałku do piątku w naszym kościele Msza Święta ADWENTOWA (roratnia) o godz. 18.00. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek i piątek okazja do spowiedzi przed wieczorną Mszą Świętą i adoracja. W sobotę odwiedzę chorych z posługą sakramentalną,

3. Polecamy nowy numer „Pielgrzyma”, „Gość Niedzielny” oraz czasopisma misyjne. Po mszach zbiórka charytatywna do puszek przed kościołem na rzecz Kościoła Katolickiego na Wschodzie proszę o przeprowadzenie naszego Caritas. Za tydzień zbiórka na rzecz Stolicy Apostolskiej.
Przy ołtarzu św. Józefa można nabywać poświęcone opłatki wigilijne jak i świece „Caritas” oraz kalendarze diecezjalne.
W piątek po mszy o godz. 18:00 nauka dla rodziców i chrzestnych przed chrztem.
W Internecie na portalu YouTube można uczestniczyć w transmisjach mszy św. niedzielnej i świątecznej. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach adwentowych pt. "Życiowe rekolekcje". Nauki rekolekcyjne będą publikowane od 29 listopada do 2 grudnia 2020. Na stronie naszej parafii.

4. W przyszłą niedzielę będziemy już gościć naszego tegorocznego sumiste odpustowego ks. dr Jarosława Babińskiego, który wygłosi do nas słowo Boże przygotowujące nas na odpust Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Z naszej rodziny parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy do domu naszego Ojca: Śp. Stanisław Krefta, l.89, zam. Gowidlino, Śp. Maria Sildatk, l.43, zam. Gowidlino. Dobry Jezu a nasz Panie….

5. Bardzo dziękuję za okazaną mi w tym tygodniu pomoc oraz życzliwość. Wszystkim moim parafianom życzę błogosławionego dnia niedzieli, gościom miłego pobytu na terenie naszej parafii oraz wszystkiego dobrego w nadchodzącym nowym tygodniu. Szczęść Boże.