obrazek nagłówka

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WELKIEGO POSTU
19 marca 2023r.

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

2. Dziś w niedzielę na mszy św. o godz. 11:00 rozpocznie się Pomorski Festiwal Muzyczny – Edycja Wielkopostna. Obój – Magdalena Maniewska, baryton – Maciej Naczk, organy - Zbigniew Gach. Za patronat i współorganizowanie dziękuję naszej Gminie Sierakowice i Panu Wójtowi Tadeuszowi Kobieli. Serdecznie Zapraszam.

3. W poniedziałek w liturgii przypada przeniesiona z niedzieli uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Bóg postawił go nad swoją rodziną, aby rozciągnął ojcowską opiekę nad Zbawicielem. Dzisiaj obok Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła odbiera cześć jako patron Kościoła. Jest także orędownikiem rodzin chrześcijańskich oraz patronem dobrej śmierci. Módlmy się przez wstawiennictwo Świętego Józefa o Bożą opiekę dla całego Kościoła oraz dla naszych rodzin, aby były miejscem kształtowania chrześcijańskich postaw oraz wierności Bogu i Ewangelii.

4. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W piątek zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30. i o godz. 18:00 (dla ludzi pracy). Nabożeństwo Gorzkie Żale w niedzielę po mszy o godz. 11.00.

6. W sobotę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. To także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców.

7. Od dziś rozprowadzamy świece Caritas na rzecz naszego Hospicjum w Kartuzach w cenie 20 zł. Polecam dobrą lekturę czasopism katolickich, jest nowy numer „Pielgrzyma”, „Gość Niedzielny” oraz czasopisma misyjne.

8. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom pamiętającym o utrzymaniu naszej parafii. Bardzo dziękuję za okazaną w tym tygodniu pomoc i nieocenioną życzliwość. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi. Szczęść Boże.