obrazek nagłówka

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
28 lutego 2021 r.

W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią prosimy, aby dostosować się do wymogów sanitarnych, o zakładanie maseczek, dezynfekcję rąk i zachowanie bezpiecznej odległości. W kościele od soboty może brać udział 49 osób. Pomóżmy sobie nawzajem przestrzegając wytycznych, o które apelują władze państwowe.

1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu w Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed Kościołem zbiórka do puszek na misje.

2. W środę przed mszą o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W piątek zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 dla dzieci i młodzieży, a o godz. 18:00 dla dorosłych. Gorzkie Żale w niedzielę po mszy o godz. 11.00. Biorąc udział w tych nabożeństwach, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W tym roku podczas tego nabożeństwa wzbudzimy intencję o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej w Kościele.

4. Jutro rozpoczyna się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa- św. Józefowi. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Adoracja od godz. 17:00. W pierwszy piątek od godz. 16.00 spowiedź pierwszopiątkowa. W sobotę z racji pandemii nie będzie odwiedzin chorych.

5. Polecam dobrą lekturę czasopism katolickich, jest nowy numer „Pielgrzyma”, „Gość Niedzielny” oraz czasopisma misyjne.

6. Bardzo dziękuję za okazaną mi w tym tygodniu pomoc oraz życzliwość. Wszystkim moim parafianom życzę błogosławionego dnia niedzieli, gościom miłego pobytu na terenie naszej parafii oraz wszystkiego dobrego w nadchodzącym nowym tygodniu. Szczęść Boże.