obrazek nagłówka

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
7 sierpnia 2022 r.

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo. Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji różaniec Róż Różańcowych po mszy o godz.11:00 i kolekta remontowo-budowlana w naszej parafii.

3. W środę, 10 sierpnia, w liturgii obchodzimy święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przede mszą o godz. 18:00.

4. W czwartek w ramach Mostu Modlitewnego w intencji powołań z naszym Wyższym Seminarium Duchownym, Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja od godz. 17:00. Nauka przed udzieleniem sakramentu chrztu dla rodziców i chrzestnych w czwartek po mszy św. wieczornej o godz. 18:00.

5. W sobotę, 13 sierpnia, nabożeństwo fatimskie o godz. 8:00. Serdecznie zapraszam, aby w modlitwie przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata.

6. Podziękowanie w imieniu Daniela dla wszystkich ludzi dobrej woli, którzy wzięli udział w kiermaszu, a szczególne podziękowania dla Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Gowidlina i Łyśniewa oraz wszystkim ofiarującym swe wypieki i wszystkim za bezinteresowną pomoc i otwarte serca. Rodzina dziękuje za wsparcie i solidarność w tym trudnym dla nich czasie.. Razem zebrano na kiermaszu 15 051zł. Bóg zapłać.

7. Polecam dobrą lekturę czasopism katolickich, jest nowy numer „Pielgrzyma”, „Gość Niedzielny” oraz czasopisma misyjne.

8. Parafianom na czas urlopów i wypoczynku życzę odnowy duchowej, a dzieciom i młodzieży radosnych i twórczych wakacji. Wszystkim gościom i turystom odwiedzającym nasze piękne Kaszuby i naszą parafię życzę opieki Matki Bożej na drogach wiary. Szczęść Boże.