obrazek nagłówka

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO
10 stycznia 2021 r.

W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią prosimy, aby dostosować się do wymogów sanitarnych, o zakładanie maseczek, dezynfekcję rąk i zachowanie bezpiecznej odległości. W kościele od soboty może brać udział 49 osób. Pomóżmy sobie nawzajem przestrzegając wytycznych, o które apelują władze państwowe.

1. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem- epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syna Boga, naznaczony mocą Ducha Świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.

2. W środę przed mszą o godz. 17:00, zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Proszę o pomoc w przeprowadzeniu zbiórki nasze koło Caritas.

3. Biorąc pod uwagę czas pandemii wizyta duszpasterska tzw. kolęda w naszej parafii będzie wyglądała w następujący sposób: zaproszenie wiernych wyznaczonej części parafii /ulica, wioska itp./ na wspólną Mszę Świętą w kościele. Na mszy św. będziemy błogosławili wodę święcą (przyniesionej przez wiernych), którą wierni będą mogli pokropić swoje domy i mieszkania, odmawiając okolicznościową modlitwę. Ofiary zebrane w czasie nabożeństwa w całości przeznaczamy na spłatę należności za prace wykonane na naszym cmentarzu. Po liturgii wspólne śpiewanie kolęd w kościele i omówienie bieżących spraw parafialnych.

4. Polecam dobrą lekturę czasopism katolickich, jest nowy numer „Pielgrzyma”, „Gość Niedzielny” oraz czasopisma misyjne.

5. Bardzo dziękuję za okazaną mi w tym tygodniu pomoc oraz życzliwość. Wszystkim moim parafianom życzę błogosławionego dnia niedzieli, gościom miłego pobytu na terenie naszej parafii oraz wszystkiego dobrego w nadchodzącym nowym tygodniu. Szczęść Boże.