obrazek nagłówka

II NIEDZIELA ADWENTU
4 grudnia 2022 r.

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w galeriach i marketach.

2. Dzisiejsza niedziela swoją rangą przykrywa liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomu III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko. Ponieważ z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy.

3. Dziś w niedzielę już po raz XXIII obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem złożymy ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie – gorąco polecam ten ważny cel ofiarności Parafian! Po mszy świętej o godz.11:00, wspólny różaniec Róż Różańcowych i wymiana tajemnic.

4. We wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy Świętego Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarowujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na te dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Ale niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przede mszą o godz. 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:00. ZAPRASZAM.

6. W czwartek - 8 grudnia, będziemy obchodzili naszą doroczną parafialną uroczystość odpustową Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie ZAPRASZAM na Msze św. o godz. 7:15 (roratnia), 16:30 i 18:00.. Niech nikogo z nasz nie zabraknie na wspólnym dziękczynieniu naszej przemożnej Wspomożycielki. Polećmy Jej nieustającej trosce i opiece nasze rodziny i domostwa.

7. Rodzice z dziećmi w przygotowaniu do I komunii św. na mszy odpustowej o godz.18:00 będą mieli poświęcone medaliki.

8. Polecam dobrą lekturę czasopism katolickich, jest nowy numer „Pielgrzyma”, „Gość Niedzielny” oraz czasopisma misyjne.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.