obrazek nagłówka

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA ADWENTU
3 grudnia 2023 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” . Kościół jest bowiem wielkim darem dla nas, dla tych, którzy uwierzyli w Chrystusa. Jest wspólnym podążaniem za Chrystusem do domu Ojca. Po mszy świętej o godz.11:00, wspólny różaniec Róż Różańcowych i wymiana tajemnic.

2. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu sprawować jedną Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwane roraty. Do licznego udziału w roratach, celebrowanych w naszym kościele codziennie o godz. 7:15, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw.

3. W przyszłą niedzielę już po raz dwudziesty czwarty będziemy obchodzili Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem złożymy ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie – gorąco polecam ten ważny cel ofiarności Parafian!

4. W środę przed mszą wieczorną Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

5. Z naszej rodziny parafialnej w środę odszedł ku wieczności śp. + Heinc Ziegert, l.84, zam Gowidlino. Dobry Jezu a nasz Panie..

6. W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się kiermasz na rzecz Macieja Gawin z Sulęczyna, nasze panie z KGW Jezioranki przygotują pyszne wypieki..

7. Biuro Parafii – kancelaria, w tym tygodniu czynna w środę i czwartek pół godz. po mszy św. wieczornej.

8. W piątek - 8 grudnia, będziemy obchodzili naszą doroczną parafialną uroczystość odpustową Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie ZAPRASZAM na Msze św. o godz. 7:15 (roratnia), 16:30 i 18:00.. Niech nikogo z nasz nie zabraknie na wspólnym dziękczynieniu naszej przemożnej Wspomożycielki. Polećmy Jej nieustającej trosce i opiece nasze rodziny i domostwa. Rodzice z dziećmi w przygotowaniu do I komunii św. na mszy odpustowej o godz.18:00 będą mieli poświęcone medaliki.

9. Polecam dobrą lekturę czasopism katolickich, jest nowy numer „Pielgrzyma”, „Gość Niedzielny” oraz czasopisma misyjne.

10. Bardzo dziękuję za okazaną w minionym tygodniu pomoc i życzliwość. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach... Szczęść Boże.